Windows XP – jak na WPA2 ?

Zář 30

Dnes jsem dával dohromady svojí bezdrátovou Wi-fi síť, pořídil jsem si nově ADSL od O2 ( 16 Mbs ) za 600 kč/ měs. Nastavil jsem si šifrování WPA 2, aby případný kolemjdoucí či sousedi neměli nutkání se napojit.. avšak ehjle.. moje sedmičky bez problému se napojily, avšak  problém nastal, když jsem připojení nastavoval i dalším členům rodiny, co mají Xpéčka.

Takže pokud máte na své bezdrátové Wifi síti nastavené šifrování pomocí WPA2 , tak se Vám s operačním systémem Windows XP nepodaří na danou síť připojit. Je to dáno, že Xpéčka nejsou s tímto šifrováním kompatibilní, avšak pokud si stáhnete Service Pack 3, měl by být zmíněný problém opravený. Alternativou je instalace tkz. hotfix přímo na tento problém. V tomto případě se jedná o hotfix s označením KB893357, který nevyžaduje ověření pravosti.

Ke stažení zde ( cca. 1,3 Mb )

2 comments

  1. ahoj
    diky moc za radu
    pomohla mi v momente kdyz jsem to potreboval!

    diky

  2. Daniel /

    Zdravím,potřebuju rozšifrovat heslo na wifi pod těma hvězdičkama…jsem na ní připojenej na kompu win.XP…jde to nějak? a do routeru šahat nemůžu,jinak by byl prúser… a ten typ nebo co to je,tak je WPA2-PSK . Za všechny rady dík..(duvod-přítel od mámy už mi nechce dát heslo znovu,budu si kupovat konečně po sto padesáti milionu let :-)) novej mobil (optimus l9 II) a mám Mobil CZ jenže nechci čerpat FUP zbytečně,když si budu stahovat hry nebo čekovat něco na youtube…) spěchá :-))

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..