Vážení čtenáři, zkušení investoři i ti méně zkušení,

napsat tento článek mi trvalo mnoho let, především proto, že nerad píšu o něčem, co jsem osobně nepoznal a řádně nevyzkoušel. Dnes však mohu říci, že nadešel čas, abych se s vámi podělil o své zkušenosti s platformou Ronda Invest, na které jsem začal aktivně investovat v únoru roku 2021, tedy před více než třemi lety.

Už si ani přesně nepamatuji, co mě tehdy vedlo k vyzkoušení této platformy. Možná to byly mé pozitivní zkušenosti se zahraniční platformou Estateguru, která funguje na podobném principu, nebo snaha postupně přesunout prostředky z platforem Zonky a Bondster, kde jsem přestával být spokojen. A tak jsem vložil první tisícikoruny do Ronda Invest a dal této platformě šanci mě přesvědčit.

Musím být k vám upřímný – i po více než třech letech jsem s Ronda Invest velmi spokojen. Během této doby jsem nezaznamenal žádné pochybení, nedostatek informací ani nedostatek snahy ze strany týmu, který tuto platformu spravuje. Ano, zní to možná až příliš optimisticky, ale opravdu si přeji, aby to tak i nadále zůstalo. Na platformě mám dnes zainvestovány řádově miliony korun, které mi generují krásnou měsíční rentu ve výši 20 tisíc korun. Tento cíl jsem si stanovil v posledních dvou letech a jsem rád, že jsem ho dosáhl.

Pojďme se nyní společně podívat, co Ronda Invest vlastně je a jak funguje.

Ronda Invest je P2P platforma podobná platformám jako Zonky, Mintos nebo Bondster, avšak s jedním zásadním rozdílem. Na rozdíl od těchto zmíněných platforem, kde investujete do různých druhů půjček, na Ronda Invest participujete na půjčkách v oblasti realit. Jinými slovy, půjčujete subjektům, které připravují nebo financují developerské projekty, nejčastěji na realizaci nebo rekonstrukci staveb, ať už průmyslových nebo bytových.

Hlavní rozdíl spočívá v tom, že všechny půjčky jsou zajištěny právě těmito projekty nebo dalšími nemovitostmi, které subjekt vlastní. Pokud nastane problém se splácením, Ronda Invest je obvykle zapsaná jako první v pořadí na zástavní právo k danému projektu nebo dalším nemovitostem daného stavebníka. Tato pojistka poskytuje investorům větší jistotu a ochranu jejich investic.

Ze své vlastní zkušenosti, kdy jsem vlastnil více než 110 participací, mohu říci, že ani jednou se nestalo, že by subjekt přestal splácet nebo že by Ronda Invest musela přikročit k procesu zajištění majetku. Tuto stabilitu a bezpečnost považuji za velmi pozitivní pro všechny investory. A taky jako jeden z hlavních důvodů, proč na této platformě mám největší obsah svých investičních prostředků.

Než se pustíme detailně do samotného prostředí této platformy, rád bych Vám pomohl s případnou registrací, tak abyste pak mohli v případě zájmu sami objevit všechny funkčnosti této platformy o které se dále budeme bavit. 

Registraci na stránce rondainvest.cz provedete prostřednictvím velkého zeleného tlačítka Začít investovat.

Registrace a první platba

Samotná registrace Vám orientačně zabere 10 minut, kdy vyplníte standartní informace o své osobě jako je email, jméno, příjmení, bydliště a to celé ověříte na závěr fotografií Vašeho OP případně cestovního pasu.

Po úspěšné registraci na platformu je třeba provést první peněžní vklad. Vzhledem k tomu, že společně s platformou Ronda Invest je provedena i registrace do internetového bankovnictví Paymont, obdržíte vlastní číslo bankovní účtu a přístupy do tohoto účtu. Tím, že vznikne nový účet bankovní, tak vlastně realizujete pouze platbu mezi těmito účty jako standartní tuzemskou platbu v ČR. Abych nezapomněl, investování je možné jak v českých korunách, tak občas se objeví projekt v eurech. Eurový účet automaticky obdržíte taktéž do vašeho internetového bankovnictví Paymont. Internetové bankovnictví je zcela zdarma bez poplatků. Níže v článku Vám pak představím, jak takové bankovnictví vypadá a co kde naleznete. 

Pro tuhle chvíli Vás zajímá, že v horním menu je viditelný zůstatek, který reflektuje právě dostupnou hotovost na Vašem bankovnictví a zároveň Vás skrze tlačítko POSLAT PENÍZE přesměruje na detailní instrukce k platbě.

BONUS PRO VÁS a odměna pro mě

Mám pro vás malé tajemství, pokud vás někdo doporučí, platformy často štědře odmění jak doporučitele, tak nového investora. Použijete-li tento můj odkaz https://online.rondainvest.cz/register/ref/1937, obdržíte bonus ve výši 0,5 % z vložené částky, maximálně však 1 000 Kč. Je třeba se zaregistrovat přes tento odkaz a investovat nejpozději do 30 dní od registrace. Jinými slovy, vložíte-li do různých participací 200 tis. Kč během 30 dní od registrace, získáte bonus 1 000 Kč. Samozřejmě i já jako doporučující dostanu za Vás odměnu, která je vyplácena platformou Ronda Invest.

Po kliknutí se dostanete na stránku, která vypadá zhruba tak jako na obrázku níže. Vidíte možnost poslat platbu skrze QR kód, nebo si jen zkopírujete číslo Vašeho účtu. POZOR na obrázku je můj účet!! Musíte platbu provést od sebe na svůj účet, je to pouze pro ilustrativní účel. Skrze přepínátko pak zobrazujete právě CZ a EUR účet a vpravo je pak zelené tlačítko s odkazem, přímo do vašeho internetového bankovnictví o kterým jsem se zmínil výše.  

Jakmile máte prostředky na účtu, můžete se pustit do samotného výběru a následné investice do dostupných projektů. Aktuální nabídku si zobrazíte opět skrze horní menu a tlačítko Nabídka investic. 

Na závěr této části článku, bych se s Vámi rád poděl o svoji zkušenost, pokud byste měli v plánu nahrát do bankovnictví Paymout vyšší částku najednou např. více než 250 tis. bude po Vás chtít zaměstnanec Ronda Invest podklad odkud tyto prostředky plynou, proto doporučuji vyšší částky než 250 tis. rozdělit do více plateb, abyste se případně vyhnuli hned z kraje tomuto dokazování, kterému samozřejmě rozumím, avšak je to kolikrát zbytečná komplikace.

Rád bych vás upozornil, že nejsem finanční poradce a tento článek nepředstavuje finanční poradenství. Jedná se pouze o mé osobní názory a pohledy.