Jak vytvořit nový štítek (složku) ?
Pod původními štítky ( defaultně nastavenými – Cestovní,Osobní, Pracovní, S potvrzením ) , klikněte levým tlačítkem myši na další ( číslo vedle udává, kolik dalších štítků je pod tím schováno ). Otevře se v menu a jako poslední možnost je Vytvořit nový štítek . Otevře se nové okno, zde zadejte název Vašeho štítků a dejte OK . Štítek se Vám zobrazí, pod ostatními štítky.

Chci odstranit štítek (složku) .
Najeďte myší na barevné ( či původní světle modré pole) vedle názvu štítku který chcete odstranit. Zobrazí se Vám trojúhelníček směřující dolu. Klikněte na něj levým tlačítkem myši, zobrazí se menu a zde vyberte Odebrat štítek.

Chci jinou barvu pro štítek (složku).
Najeďte myší na barevné( či původní světle modré pole) vedle názvu štítku který chcete odstranit. Zobrazí se Vám trojúhelníček směřující dolu. Klikněte na něj levým tlačítkem myši, zobrazí se menu a hned první možnost je Barva štítků: klikněte na Vámi požadovanou barvu.

Jak vytvořit vnořené štítky ? (podsložky)
Vyberte Nastavení (Settings) vpravo nahoře , přejděte na záložku Laboratoř (Labs)          a aktivujte Vnořené štítky (Stačí provést pouze jednou aktivaci). Nyní klikněte na již Vámi vytvořený štítek ( na šipku dolu, která se Vám zobrazí po najetí na barevné pole ) , kterému si přejete  přidat podštítek. Z menu vyberte Přidat podřízený popisek. Vyskočí na Vás tabulka a zde zadáte název štítku. Stále máte možnost případně změnit, kam si přejete dotyčný štítek přiřadit.

K čemu jsou štítky Cestovní, Osobní, Pracovní, S potvrzením ? Mohu je smazat?
Jedná se o předdefinovaný štítky(složky) připravené pro Vaše použití, záleží pouze na Vás zdali štítky budete využívat, či si vytvoříte svoje a tyto smažete! Než je smažete, zkontrolujte si zda jste do nich něco omylem nepřidali.

Smažou se mi zprávy ve složce(ve štítku) pokud odstraním štítek?
Zprávy se smažou, pokud je máte pouze a jen ve štítku a nejsou již třeba přiřazený v příchozí poště(inbox) nebo někde jinde. Je třeba je přesunout do jiného štítku pokud o ně nechcete přijít ( TIP: Je možné, při kliknutí na více vybrat z menu Všechny zprávy(All Mail) a zobrazit tak zprávy takto ztracené a znova je přiřadit ke štítku).

Chci mít zobrazené jen určité štítky a k ostatním přistupovat přes možnost více…
Najeďte na Nastavení (Settings) vpravo nahoře , přejděte na záložku Štítky , zde je kompletní seznam všech štítků jak Vámi vytvořených tak těch systémových, chcete-li některých z nich skrýt či naopak zobrazit, stačí pouze u dotyčného štítku kliknout na zobrazit či skrýt ( tučně označený text znázorňuje současný stav ) .

Pokud přejmenuji štítek na jiný název, je třeba znova upravit filtry tohoto štítku, nebo se přejmenují automaticky i ve filtrech?
Ano, štítky se automaticky přejmenují i ve filtrech, není třeba nic měnit.