Nevím, je to zhruba tak 14 dní, kdy mi najednou opera ( verze 10.51 ) začala chodit tak příšerně pomalu, že nešla vesměs používat ( obrázky se načítali nekvalitně,  flash aplikace se nenačítali raději vůbec a místo nich bylo jen šedé kolečko s možností play ) … vážně jsem zkoušel různý nastavení uvnitř opery a nic, na konec jsem to vzdal a stáhnul si FireFox. Až dneska, jsem se rozhoupal a zadal do google opera špatně načítá obrázky přes nějaké fórum jsem se proklikal na návod ( :: Ako si očistím profil Opery (padá, mrzne, či niečo v nej nefunguje)? ) . Že by to vyřešilo můj problém? zkusím to… a ejhle opera zase jede jak má !! 🙂 nevím, kde hledat příčinu proč k tomu došlo.. ale hlavně že funguje..

Takže máte-li podobný problém, nebo trochu odlišný, zkuste zkrátka resetovat svůj profil.

Po restartu a opětovném startu Opery se všechny Vaše nastavení vykonané přes menu Nástroje, či přes opera: config, vrátí do původního nastavení, ale Vaše uživatelská data zůstanou nedotčeny (záložky, hesla, poznámky, pošta, rss, pomůcky …. ).

  • Pomocí menu  Nápověda > O aplikaci Opera najděte, kde máte uložený soubor s nastavením – operaprefs.ini , většinou je třeba umístěn zde C:\Users\user\AppData\Roaming\Opera\Opera\operaprefs.ini (starší Opera: opera6.ini)
  • Ukončete Operu a přesuňte se do zmíněné složky se souborem, pokud složku nevidíte, bude nejspíše skrytá, stačí pouze tedy v Ovládacích panelech / Možnosti složky / záložka Zobrazení – zaškrtnout u Skryté soubory a složky – Zobrazovat skryté soubory a složky , nyní by jste ji měli normálně vidět 😉 ( nezapomeňte to, pak po úkonu zase změnit, avšak není potřeba záleží na vás )
  • Soubor operaprefs.ini přejmenujte například na  operaprefs.zal nebo operaprefszal.ini.
  • Spuste Operu, mělo by to v nejlepším případě fungovat, pokud ne, problém hledejte někde jinde..