Online editace češtiny v Magento
Víte o tom, že Magento umožňuje dělat překlad do češtiny online? aniž by jste museli složitě editovat soubory? Samozřejmě i tato možnost existuje, když si stáhnete překlady z vaší složky FTP na cestě root/app/locale/cs_CZ.
Přihlašte se do Admin panelu a pokračujte dle cesty Systém/Nastavení sjeďte úplně dolu a z levého menu Rozšířené vyberte možnost Vývoj. Zde klikněte na možnost Online překlady a vyberte ANO dle toho, co chcete překládat. Zda-li texty v administraci nebo texty na webu.
Nyní všechny editovatelné texty, se orámují červeným tečkovaným obdélníkem, pokud na text najedete myší, zobrazí se Vám malinkatá knížečka v levém rohu. Stačí na ní kliknout a vyskočí Vám editace požadovaného textu.
Doporučuji zároveň vypnout cash během editace jazyků a pak její opětovné zapnutí. Díky tomu, když obnovíte web (F5) ujistíte se, zda-li skutečně změna proběhla. Cash vypnete v Admin panelu Systém/Správa Cache. Klikněte na vybrat vše a pak z událostí vyberte možnost zakázat. Nezapomeňte po editaci Cash opět povolit!
Doporučení na závěr, pokud Vám překladová knížka uniká a nemáte možnost na ni kliknout a dostat se k samotnému překladu, zkuste to provést v jiném prohlížeči. Osobně jsem měl problém s Google Chromem ale v IE 9 vše fungovalo, jak mělo.
Editace template(šablony) Magento
Jak zjistit nejlépe jaký soubor editovat při změně vašeho templatu? Mimo jiné, že můžete různě zkoušet a hledat patřičný soubor na FTP a modlit se aby to byl právě on, tak Magento naštěstí má malého pomocníka. Pomocník který Vám ukáže přesně jaká část stránky je načtená z jakého zdroje. Je to velmi šikovná vlastnost, zvlášť když se Váš template skládá z mnoha různých částí a vy s přesností nedokážete určit, co je co a odkud se co bere.
Přihlašte se do Admin panelu a pokračujte dle cesty Systém/Nastavení sjeďte úplně dolu a z levého menu Rozšířené vyberte možnost Vývoj. Zde klikněte na možnost Ladění a vyberte možnost ANO u položky Profiler. Nyní je třeba změnu uložit a na levé straně u Aktuální rozsah nastavení: z rozbalovacího menu vybrat poslední možnost neboli Jméno pohledu na obchod. Pokud tak učiníte, zobrazí se Vám u možnosti Ladění další volby, jako Nápověda cest šablon a Přidat jméno bloků do nápovědy. Zvolte u všech možností ANO. Pokud nelze, odškrtněte možnost Use Website a pak zvolte ANO. Vše nezapomeňte uložit.
Pokud jste postupovali správně, měl by se Vám naskytnout zhruba pohled jako níže u obrázku. Červeně označené obdélníky udávající přesnou cestu k právě používaným souborům. Nyní se již pouze stačí řídit uvedenou cestou a soubor na FTP najít a editovat dle libosti. Nezapomeňte po skončení editace, opět přejít do nastavení a vypnout zobrazení nápovědy.
Informace ze zdroje – „zdroj„
Šikovný návod, díky za něj 🙂
Jinak já mám tedy radši WordPress a Joomlu 🙂