Říká Vám něco slovo Keylloger ? Z anglického slova „Key – klávesa“ & „Logger – záznam“ nebo-li v češtině zaznamenávač kláves.  Pokud ne, jedná se o software nainstalovaný na počítači, jehož cílem je snímat otisky jednotlivých kláves. Sám software o sobě nepoškozuje nikterak Váš počítač, avšak zaznamenává veškerou Vaší aktivitu na něm.  Kterou následovně, může přeposílat komukoliv na e-mail případně ukládat formou reportu na nějaký vzdálený počítač. Osoba disponující těmito údaji, má možnost vyčtením ze záznamu získat Vaše heslo jak na FB tak kamkoliv jinam!  Na první pohled, že tento software pracuje na Vašem počítači nepoznáte, veškerý běh i jeho soubory jsou skryté, což je vcelku logické, když se má chovat tajně. Propracovanost těchto programů je v dnešní době tak velká, že dokáží i v určeném časovém rozmezí snímat aktivitu na obrazovce tzn. dělat prinscreeny. Případně mohou zaznamenávat zvukovou aktivitu či ukládat historii o navštívených webových stránek! Je toho opravdu hodně co svedou, určitě by vydalo psaní na toto téma na samostatný článek ( další info v případě zájmu na wiki ). Nejpoužívanější Keylogger nese označení All In One Keylogger a shareware verzi na 7 dní si můžete zdarma stáhnout na stránkách slunecnice.cz .

  • Jak se mám bránit?

Těžko se mi to říká, ale obrana je téměř nemožná…jediným řešením je nechodit na veřejně dostupné počítače tzn. v kavárnách, ve školách, v knihovnách apod. tam všude může číhat a být nainstalovaný takto skrytý program. Eventuálně používat tyto počítače tak, aby případně získaná data Vám nemohli nic způsobit. Ve své podstatě to znamená nepřihlašovat se do své pošty, na svůj Facebook či do internet bankovnictví jinde než z domova. Asi Vám teď v hlavě vyskočila otázka – „Nehrozí nebezpečí doma?“ . Samozřejmě i tam je možné, že skrytý program se objeví, ale z 95% je jeho instalace záměrná např. jedním členem rodiny. Např. žárlivý přítel, manžel podezřívající svoji ženu z nevěry, nebo jen z důvodu, kdy rodiče hlídají činnost svých dětí na počítači. Nejbezpečnější řešením je tak mít nakonec vlastní notebook, nikomu ho nepůjčovat a mít ho dobře zaheslovaný, tak aby v případě Vaší nepřítomnosti nemohl nikdo, žádný Keylloger nainstalovat.

  • Jak zjistit  All In One Keylogger v mým počítači?

Klikněte nabídku start a do pole viz.obrázek (Prohledat programy a soubory) napište regedit,  otevřou se Vám registry windows, z horního menu vyberte Úpravy a dále pak Najít… (případně CTRL + F) do vyhledávacího pole zadejte Unkwtmjjjpqjgsp. Pokud Váš počítač obsahuje tento software, zobrazí se Vám registry obsahující toto spojení. V opačném případě tento Keylogger není ve Vašem PC.

Zpět na hlavní článek >> Jak hacknout facebook ?

Pokračovat na >> Keylogger, Kontrolní otázkaFaceNiffPhishingHack s pomocí přátel

_________________________________________________________________________________

Tento článek není návodem k páchání trestné činnosti, pouze jsem na něm ukázal, jak zranitelné jsou každodenní webové služby bez použití SSL a jak málo stačí při Vaší nepozornosti k tomu, aby jste vyzradili Vaše přístupové údaje někomu cizímu.