Tento krátký článek jsem našel na jednom nejmenovaném blogu a popravdě jsem se dost nasmál 🙂

Máte-li problém s pochopením současné finanční krize, poslyšte jeden koloniální příběh:
V jedné nejmenované vesničce v Indii jistý muž oznámil vesničanům, že bude vykupovat opice po 10$ za kus.

Opic všude habaděj, i vypravili se vesničané lovit opice a vesele je prodávat tomu muži. Ten jich nakoupil tisíce a počet opic v místě se povážlivě snížil. Vesničané polevili v úsilí.

Muž oznámil, že bude kupovat opice po 20$ za kus. To vyburcovalo vesničany a vyrazili na opice, byť ulovit opici bylo značně obtížnější. Vesničané usoudili, že výdělek neodpovídá námaze a vrátili se na svá políčka.

Nato muž oznámil, že bude opice vykupovat za 25$, ale opic bylo již tak málo, že po velmi krátké době vesničané úsilí vzdali. Nato muž oznámil, že opice bude vykupovat za 50$, ale že musí nutně odjet na nějakou dobu do města a že výkup bude provádět jeho asistent, představil jej vesničanům a odcestoval.Vesničané si stěžovali asistentovi, že opic je málo, když cena je tak pěkná.

I pravil asistent: pohleďte, zde v klecích jsou tisíce opic z prvního nákupu – prodám vám jich kolik budete chtít za 35$ a vy je mému šéfovi prodáte zpět za 50$ jako nic.

Vesničané vyrazili k domovům, vyhrabali veškeré úspory, obešli příbuzné, prodali co se dalo a za utržené peníze nakoupili opice.

Od té doby již muže, ani jeho asistenta nikdy nikdo nespatřil, jen opic je zas v okolí vesnice jako na začátku…

##VÍTEJTE NA FINANČNÍ BURZE..!