Poslední dobou se stali velkou módou tkz. sociální sítě, jsou to vlastně takové velice interaktivní portály, které umožňují stmelovat určité skupiny lidí, od spolužáků až po milovníky houbaření či sběratele kinder vajíček. Uživatelé si tam nejčastěji navzájem vyměňují svoje zkušenosti a nebo prostě jen „zabíjejí čas“ v případě těch mladších..

A teď k tématu, v dnešní době při tvorbě webové stránky opominout tyto sociální sítě, je skoro fatální chyba. Je tomu skutečně tak, většina uživatelů internetu alespoň jednu takovou síť využívá ( jen Facebook využívá v ČR přes milion uživatelů a to opomíjíme další sítě jako Twitter či MySpace ). Proto je nezbytně nutné, ať chováme jakékoliv názory k těmto sítím se s nimi propojit.

Toho můžeme docílit mnoha způsoby, ale nejlepší z nich je využívat na svých stránkách share aplikace. Tyto aplikace umožní jakémukoliv návštěvníkovi vaší site nasdílet váš obsah tzn. článek či produkt na jejich zeď a tím informovat své přátele. A to je pro nás dobré 😉

Za jednu z nejlepších share aplikací bych považoval službu AddThis na stránkách www.addthis.com. Kterou využívá již přes osmset tisíc různých webů. Instalace jejich Buttonku jinak tlačítka, umožňující sdílet je téměř triviální. Po vybrání místa ( Website, WordPress, Blogger, MySpace ), kde bude tlačítko umístěné a stylu se automaticky vygeneruje kód, který dle instrukcí ( které též obdržíte ) vložíte kód na správné místo vašeho webu. Tím je celá akce skončena, právě jste umožnili svému webu se dostat mezi miliony uživatelů sociálních sítí 😉 .