Jak hacknout facebook? Dobře, přiznávám název článku zní trošku nadnešeně. Určitě neočekávejte od tohoto článků, že Vám krok po kroku poradí, jak vypnout jednu z největších sociálních sítí na světě s téměř 750 miliony uživatelů. Pokud jste přesně tohle chtěli zjistit, máte nejspíš smůlu a je nejvyšší čas opustit od čtení. Opravdovým cílem tohoto článku je ukázat, jak je celkem jednoduché s trochou snahy,  dostat se někomu do účtu , případně zjistit jeho přihlašovací údaje na profil. Druhým dechem bych rád dodal, že článek by měl především sloužit jako varování. A především tak ponaučit uživatele, na co by si měli dát pozor. Případně jakým nejčastějším situacím při používání Facebooku je nejlépe se vyvarovat. V opačném případě Vám dost hrozí, že dáváte svoje údaje v risk.

Existuje celá řádka způsobu, jak docílit získání přihlašovacích údajů na konkrétního uživatele. V dnešním článku se Vám pokusím představit celkem pět zcela odlišných způsobů. Vždy uvedu způsob a zároveň obranu, tak aby jste se sami nestali možnými poškozenými.  Níže uvedené způsoby, je zakázané praktikovat v reálném prostředí, pokud se nechcete dostat do křížku ze zákonem.

Co říct na závěr? Taky Vám ztuhl úsměv na tváři, jak vlastně jednoduché to celé je? S troškou šikovnosti a odhodlanosti někoho,  je Váš účet celkem v nebezpečí. Doporučuji tedy řádně pročíst ještě jednou odstavce – “ Jak se mám bránit? “ u jednotlivých způsobu a snažit se jimi co nejvíce řídit. Nedávejte své přihlašovací údaje zadarmo na potkání, pokuste se to alespoň co nejvíce dotyčnému zkomplikovat ;). Pokud jste se setkali s dalšími způsoby? Neváhejte napsat do komentářů níže, článek rád o Vaše tipy doplním.
_________________________________________________________________________________
Tento článek není návodem k páchání trestné činnosti, pouze jsem na něm ukázal, jak zranitelné jsou každodenní webové služby bez použití SSL a jak málo stačí při Vaší nepozornosti k tomu, aby jste vyzradili Vaše přístupové údaje někomu cizímu.