Vážený čtenáři,

ve spolupráci s Janem Zítkem, mým váženým klientem a provozovatelem tohoto blogu, jsem pro vás připravil článek o investičním plánování. To je proces, který vědomě či nevědomě dělá každý z nás, ať již zdatně či amatérsky. Tato činnost je mou pracovní náplní a v tomto článku vám nastíním základy, jak to dělat správně a efektivně. Článek z kapacitních důvodů bohužel neodpoví na všechny dotazy, jeho cílem je “dát ochutnat”, bližší detaily už jsou na osobní či online konzultaci přímo se mnou – investičním poradcem.

>> SLEVA 80 % PRO ČTENÁŘE TOHOTO ČLÁNKU Z BLOGU JANA ZÍTKA. <<

My poradci jsme dlouho hledali zjednodušení práce, jen si představte – jak uhlídat všechny končící investice, rebalancovat portfolia, neopomenout měnové zajištění, jak na tom všem neprodělat, jak toto řídit stovkám klientů efektivně? Tam mám stavebko, tam mám fondy, tam mám dluhopisy – jak se z toho nezbláznit? Jak to skloubit dohromady s finančními plány klienta – koupě auta, rekonstrukce domu, studia dětí?

Tak jsme si vytvořili svou vlastní platformu Edward od českého správce aktiv Wood & Company. Fungování rovněž přiblíží tohle video, tohle video a tohle video.

Ukázka portfolia nazvaného “Bohatýr – 40 let”:

Komentář k cíli “Novej bourák”: Edward sám vypočítal, kolik peněz začít hromadit v hotovostním portfoliu, aby mohly být následně automaticky odeslány na účet klienta.

Klient si nastavil celkem tyto cíle:

Od 50 let bude finančně nezávislý, protože bude žít z pravidelné měsíční nekonečné renty ve výši 70tis. Kč. Dopřeje si pěknou dovolenou a bohaté Vánoce každý rok, jednou si ve 45 letech věku pořídí nové auto. S klienty plánujeme všechny cíle tak, aby se mohli spolehnout na to, že jim peníze na jejich úhradu přijdou, pak není žádný důvod odkládat ještě někde bokem peníze (kam taky a proč? Rezerva je vyřešená, měsíční spotřeba také, veškeré cíle do budoucna také. Všechny ostatní peníze musejí jít na budování majetku.)

 

Zmiňme, že držená hotovost je na platformě (v době vydání článku) úročena čistou sazbou 6,25 % a bez horního limitu částky. Jedná se tak o bezkonkurenční spořicí účet a maximálně efektivně přispívá k dosažení cílů.

 

Edward pracuje se třemi kyblíky: dlouhodobý, střednědobý, krátkodobý a u každého si lze vybrat z portfolií MP1 (pouze hotovost) až MP10 (pouze akcie):

Včas dochází k přesouvání z dlouhodobého přes střednědobý do krátkodobého. Edward nikdy neodprodá ani část portfolia, pokud je ve ztrátě. Edward nikdy nerealizuje ztrátu.

 

Podívejte se blíže na Edwardova portfolia a ubezpečte se, jak důkladně Edward diverzifikuje. A právě bezpečí majetku je u mých klientů na prvním místě. Nebudu Vám slibovat nereálné výnosy. Všichni dobře víme, že S&P 500 dělá dlouhodobě 9-11 % a Warren Buffett (92) jako největší profesionál všech dob 20 % p.a. Ale koupili byste si akcii jeho investiční firmy, která beztak klesne, až zanedlouho zemře?

V příloze k tomuto článku poskytuji Edwardí plakát vývoje investic. Všimněte si, že Edwardovo vyvážené portfolio má téměř lineární vývoj.

 

Edward a přidaná hodnota poradce jsou nenahraditelné:

  • Finanční přidaná hodnota: nalezení produktu s vyšším výnosem, nižšími náklady.
  • Disciplína: nejlepší strategie je neměnit strategii. To se většině lidí bez podpory poradce nepodaří a oni tak praktikují „investiční turismus“, který je připravuje o peníze. Tento týden všechno vyberu a dám to tam, další týden koupím dluhopisy, třetí týden to zas dám jinam…
  • Prevence ztráty peněz: investici bez diverzifikace Vám rozmluvím. Bohužel mám i klienty, kteří před započetím naší spolupráce půjčili peníze formou dluhopisu firmě Helske a navždy o ně přišli.
  • Časová úspora: stačí začít spolupracovat, založit si Edward a starosti se všemi spořicími účty, stavebky, fondy, brokery a Conseqy jsou pryč. Už jich není potřeba.
  • Organizace financí: všechny produkty v přehledné a srozumitelné formě pro klienta, pořádek ve financích. Na všechno někdo myslí a nic důležitého se nezanedbá.
  • Odbornost: vzdělávání a poradenství pro klienty. Jsem finanční expert, klient nemusí být neustále v obraze (akciový trh, měnová a fiskální politika, inflace). Jsem k dispozici a informuji klienta o tom, co potřebuje vědět.

 

Z výše uvedeného je patrné, že investiční poradenství je jen kapka v moři mých služeb v oblasti finančního plánování. Klientům přinášejí vysokou hodnotu v podobě vyššího růstu bohatství. V dalších článcích se podíváme na detailnější fungování platformy a také na případné srovnání.

 

Jedná se o placené investiční poradenství – zájemcům z těchto stránek poskytnu slevu 80 % na poplatku své služby, a to po nahlášení PROMOKÓDU (PROMOKÓD = název modelového portfolia použitého v tomto článku). Pojďme se zkusit podívat, jak můžete bezpečně a chytře investovat i Vy!

 

Bc. Matěj Sehnal, MBA, DiS.

expert finančního plánování

gsm:   +420 775 264 272

e-mail: sehnal@cmhas.cz