Včera jsem celý den strávil nad Aukro šablonou… opět po dlouhé době, jsem musel zapojit mozkové závity a nespoléhat se na všechny ty redakční systémy ( RS ) co udělají vše za vás… byla to opravdu dřina. Byť nerad to přiznávám,ale musím říct, že díky nim jsem opravdu zlenivěl a v mém kódování v html a css se objevily rezivějící díry. A tak jsem záplatoval a záplatoval svoje vědomosti o tabulkách o layoutech atd…

Takže Aukro šablona, je čistě napsané html + css a jejich tři tagy <POPIS>,<OBRÁZEK> a <GALERIE>

  • <POPIS> – během vystavování aukce zde vložíte popis předmětu (použití není omezeno počtem);
  • <OBRÁZEK> – (volitelné), během vystavování aukce sem zadejte url adresu obrázku. Použití není omezeno počtem ( myslím, že obrázek velikost obrázku se automaticky neupravuje, tzn. dávejte si pozor jaké obrázky vkládáte ) .
  • <GALERIE> – (volitelné), označuje místo, kam budou zobrazeny obrázky nahrané pomocí formuláře pro prodej. Tento tag lze použít pouze jednou.

Tzn. doporučuji si normálně navrhnout grafiku třeba v PhotoShopu, pak ji rozstříhat na jednotlivé části, pomocí css layoutu ji spojit. A pak už jen dodat zmíněné tři tagy dle potřeby. A hotovo….

Ukázky práce naleznete na www.janzitko.cz/aukro-sablony , samozřejmě tam nenaleznete tagy aukra, které se implementují až po vložení přímo do Aukra.

// aktualizace 28.1.2013

Rád bych jen informoval, že výše uvedené tagy již portál Aukro delší dobu nevyužívá! Nyní je Aukro šablona tvořena pouze za pomocí html a css stylů.  Samotné vkládání obrázku a popisu probíhá na Aukru přímo ve Vámi implementované šabloně.  V případě zájmu o vytvoření Aukro šablony mě neváhejte kontaktovat. Cena je cca. 1 500Kč (bez DPH) dle rozsahu a náročnosti + 500(bez DPH) Kč za každou mutaci. Např. chcete-li více jazyčné, nebo mít na výběr z více různých vzhledů, kombinující změny textu a obrázku v nadpisu (headeru) šablony.

Aukro šablony vytvářím za pomocí grafického programu PhotoShop, z kterého následovně generuji i výstupní html soubor. Výsledný Html soubor většinou očistím o tagy html a body, tzn. zůstává pouze table, kterou doplňuji dle potřeby o css styly.